Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

11 LISTOPADA 2018
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Świętujemy dziś setną rocznicę odzyskania niepodległości. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za Ojczyznę.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Jozafata

Wtorek – wspomnienie świętych pierwszych polskich męczenników

Sobota – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

Spotkanie z uczniami klas VII i VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę – czyli 17 listopada o 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogiego. Z tej okazji, jak czytaliśmy to w ubiegłą niedzielę w Liście Ks. Arcybiskupa, po Mszach będzie składka do puszek na ten cel.

Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Ojców Franciszkanów, którzy przybliżą nam postaci błogosławionych, polskich misjonarzy z Peru: O. Michała i O. Zbigniewa. Będzie można także uczcić relikwie tych współczesnych, polskich męczenników.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 40, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 17 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 42, z klatki 1 i 2.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty:
+ Maciej Miętka z ul. Danalówka i + Zofia Ryznerska z ul. Nefrytowej; polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

14 Lipca 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Henryka
cesarza
Do końca roku zostało 171 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś