Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

2 GRUDNIA 2018
1 NIEDZIELA ADWENTU


Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię – czyli na Święta Bożego Narodzenia. Czas ten przypomina nam także o powtórnym przyjściu Jezusa, na końcu świata. Przez cały Adwent odprawiamy Roraty, czyli Msze ku czci Matki Bożej. Roraty dla dzieci będą w ciągu tygodnia codziennie o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci do udziału już jutro z lampionami.

W tym tygodniu:

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę, po nim Msza święta, Litania do naszego Patrona i ucałowanie relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z Uroczystości: rano o 7.00 i wieczorem o 19.00.

Kolejne spotkanie Grupy Biblijnej będzie we wtorek po Mszy świętej.

Już dziś informujemy, że kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w sobotę 15 grudnia – tym razem o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę Druga Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

W tym dniu nasza schola organizuje kiermasz świąteczny.

W zakrystii można już nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 8 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4.

 

Dzisiaj:

13 Lipca 2020
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. pustelników
Andrzeja Świerada
i Benedykta
Do końca roku zostało 172 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś