Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

24 LUTEGO 2019
7 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu przypada tzw. „tłusty czwartek”, tradycyjnie zatem włączymy się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Akcja polega na tym, że w tłusty czwartek, zamiast objadać się pączkami, zaoszczędzone pieniądze przekazujemy na dożywianie dzieci w Afryce. Ofiary zbierane będą w czasie Mszy świętych w Środę Popielcową i przesłane fundacji „Kapucyni i Misje”.

W pierwszy piątek od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza św. pierwszopiątkowa o 19.00.

W pierwszą sobotę po rannej Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych od 9.00.

Przyszła niedziela – jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza święta za zmarłych wypominanych będzie w środę popielcową, czyli 6 marca o 7.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszej parafii.

Będzie to ostatnia niedziela przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, w związku z tym będzie w naszym kościele możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu rano od pierwszej Mszy św. do rozpoczęcia Mszy św. o 16.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 poświęcimy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

Już dziś informujemy, że od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 10 marca, będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00. Inne zmiany związane z godzinami odprawianych Mszy św. w niedziele i w tygodniu wprowadzimy po wakacjach.

Urząd Miasta Krakowa we współpracy z wydawnictwem Medycyna Praktyczna uruchomił program dla osób starszych i niesamodzielnych, dzięki któremu te osoby mogą uzyskać wsparcie Doradcy Medycznego. Wizytówki z potrzebnymi danymi są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 10 i 12 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 2 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 14.

 

Dzisiaj:

13 Lipca 2020
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. pustelników
Andrzeja Świerada
i Benedykta
Do końca roku zostało 172 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś