Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

3 MARCA 2019
8 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Składka w przyszłą niedzielę, jak w każdą I Niedzielę Wielkiego Postu, przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II.

Dzisiaj w naszym kościele trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu do popołudniowej Mszy św., czyli do godz. 16.30.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto Św. Kazimierza

Środa – Popielec – w tym dniu rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W czasie Mszy świętych zbierane będą ofiary na dożywienie głodujących dzieci, w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

Przy wejściu z kościoła można zabrać zdrapki ogólnopolskiej akcji "Zdrapka Wielkopostna 2019", jest to bardzo ciekawy pomysł, który ma na celu pomóc nam w zaplanowaniu wielkopostnego wysiłku duchowego - akcja jest przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej. Sama akcja rozpoczyna się już od Środy Popielcowej.

W pierwszy czwartek gorąco zachęcamy do uczczenia naszego Patrona. O godz. 18.30 będzie Różaniec, prowadzony przez Różę, po nim Msza święta, Litania do Bł. Jerzego Popiełuszki i ucałowanie relikwii.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będą uroczyste chrzty. Msza św. w intencji wszystkich Parafian, a szczególnie za dzieci przyjmujące chrzest i ich rodziny.

Przypominamy, że od przyszłej niedzieli będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00.

Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek po wieczornej Mszy św. Spotkania odbywają się co tydzień.

Spotkanie dla uczniów klas VI przygotowujących się do bierzmowania będzie w sobotę o g. 9.15. Jeżeli ktoś jeszcze chce dołączyć do tej grupy prosimy o kontakt z księdzem Pawłem.

Gorąco zachęcamy do udziału w Wielkopostnych Nabożeństwach.

Droga Krzyżowa będzie już w najbliższy piątek – dla dzieci o 17.30, a dla dorosłych o 18.30.

Msza święta w piątki przez cały Wielki Post będzie o 19.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele. W związku z wprowadzeniem dodatkowej Mszy św. wieczornej – Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę będą po Mszy o 16.30.

W niedzielę 17 III będziemy gościć małżonków należących do ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame.  W krótkim świadectwie opowiedzą nam, jak można, za pomocą kilku kroków formacyjnych, rozwijać swoje małżeństwo i rodzinę.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 14 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 9 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 16.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na pomoc dla pół rocznego Kamilka – mieszkańca naszej parafii, który urodził się z licznymi wadami rozwojowymi. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

Dzisiaj:

14 Lipca 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Henryka
cesarza
Do końca roku zostało 171 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś