Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

8. marca 2020

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy małżeństwu z Domowego Kościoła za świadectwo o życiu i formacji w tej wspólnocie. Zainteresowane małżeństwa zapraszamy na spotkanie zapoznawcze w przyszłą niedzielę o g. 15.30 do sali nad kaplicą.

2. Tradycyjnie w II Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kaplicą są zbierane do puszki ofiary, przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Bóg zapłać za otwarte serce.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie wielkopostnym.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne w sali nad kaplicą.

5. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o g. 17.15, a dla młodzieży i dorosłych o g. 18.30.

7. W najbliższą sobotę kancelaria nie będzie czynna z racji naszego wyjazdu na pielgrzymkę kapłanów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

8. Dziękujemy dwom rodzinom z ul. Czeczów 20, klatki od 1 do 4 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 14. marca  wyjątkowo na g. 8.30, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 20, klatki od 5 do 8.

9. Zapraszamy na XX Jubileuszowe Rekolekcje dla Niesakramentalnych Związków Małżeńskich. Czas: od 9 do 11 marca, g. 19.00. Miejsce: kościół Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach 1A. Więcej informacji na plakacie.

10. Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Madjugorie w dniach od 24. lipca do 2. sierpnia br. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy z zaliczką 600 zł do końca marca.

 

Dzisiaj:

13 Lipca 2020
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. pustelników
Andrzeja Świerada
i Benedykta
Do końca roku zostało 172 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś