Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

5. kwietnia 2020

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, szczególnego w tym roku z powodu epidemii koronawirusa.

2. Dzisiaj nie będzie Gorzkich Żali. Zachęcamy do ich śpiewania w domu lub wysłuchania w Radiu Maryja o g. 18.00.

3. Jest możliwość indywidualnej modlitwy w ciągu dnia. Nasza kaplica będzie otwarta do Wielkiej Środy od 6.30 do 9.00 oraz od 15.00 do 19.30. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz przyjąć Komunię św. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy.

4. W obecnej sytuacji zapraszamy wszystkich do wspólnego (online) pochylenia się na Słowem Bożym. Spotkanie będzie w poniedziałek, 6 IV o g. 19.45. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zapraszamy!

5. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w Wielki Czwartek przed południem. Kto bardzo pragnie skorzystać z tej posługi prosimy o zgłoszenie telefoniczne.

6. Na stoliku pod chórem są wyłożone paschaliki, przygotowane przez Caritas. Ofiary prosimy wrzucać do puszki umieszczonej na ścianie.

7. W związku z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia, kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna.

8. Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 11 IV na g. 13.00 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 26, z klatek od 4 do 6 oraz inne osoby, które chciałyby pomóc, aby sprawnie przygotować naszą kaplicę na Wielkanoc.

9. Obchody Triduum Paschalnego będą miały następujący porządek:

Pamiętamy o zarządzeniu dotyczącym uczestnictwa w obrzędach religijnych - może być 5 osób oprócz celebransa.

- Dzień I - Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego:

- Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o g. 19.00. Po niej adoracja do g. 22.00. Od 21.00 Godzina Święta.

- Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. Od g. 7.00 możliwość adoracji oraz spowiedzi   do   g. 9.00.

O g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

O g. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej, na którą składa się Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i Komunia św.

- Dzień II - Misterium Chrystusa Pogrzebanego:

Po zakończeniu Liturgii, adoracja Pana Jezusa do g. 22.00.

- Wielka Sobota - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 13.00.

- Dzień III - Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego:

O g. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpocznie ją Liturgia Światła, potem Liturgia Słowa, następnie Liturgia Chrzcielna,   Liturgia Eucharystyczna i uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o g. 17.00, której nie będzie. Mszą św. wieczorną o g. 19.00 zakończy się Triduum Paschalne.

Powyższe uroczystości będą transmitowane na Facebooku – Parafia na Złocieniu.

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św.           o g. 17.00, której również nie będzie. W tym dniu pamiętamy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

 

Dzisiaj:

13 Lipca 2020
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. pustelników
Andrzeja Świerada
i Benedykta
Do końca roku zostało 172 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś