14 lipca 2019
15 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej);

Czwartek – wspomnienie dowolne św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

Piątek – III piątek miesiąca, szczególnie poświęcony Miłosierdziu Bożemu;

Sobota – wspomnienie dowolne bł. Czesława, prezbitera.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i przystrojenie kwiatami na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 20 lipca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z Oryzy i ul. Złocieniowej 21, 34, 34a, 34e, i 36.

Jeszcze raz dziękuję za serdeczne przyjęcie mnie w parafii i udział we Mszy świętej o godz. 10.00.  Bóg zapłać!

7 LIPCA 2019
14 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii – Bóg zapłać!

W tym tygodniu w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

Czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

Sobota – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 13 lipca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Agatowej 25 i 27.

Bardzo dziękuję za serdeczne przyjęcie mnie w Waszej parafii. Za szczery uśmiech i dobre słowo, zaangażowanie w liturgię i śpiew, pomoc w porządkach na plebanii i wokół kościoła. Ze swej strony zapewniam o modlitwie w Waszej intencji oraz proszę o modlitwę za mnie, abym jak najlepiej wypełnił Bożą wolę tutaj, gdzie mnie postawił. Bóg zapłać!

30 CZERWCA 2019
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Pierwszy Czwartek – o godz. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową, o 19.00 Msza święta – po niej Litania do naszego Patrona i ucałowanie relikwii.

Pierwszy Piątek – okazja do spowiedzi od 18.00. Msza święta o 19.00, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

Pierwsza Sobota – odwiedziny chorych jak zwykle od godz. 9.00.

Nabożeństwo pierwszosobotnie o 18.00.

Przyszła Niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą
o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na nasze inwestycje parafialne.

Od przyszłej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych w niedziele i święta – nie będzie zatem Mszy świętej o godz. 16.30.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 6 lipca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Agatowej 23.

Raz jeszcze - serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i okazywali życzliwość w czasie mojej siedmioletniej pracy w tej parafii. Szczególnie dziękuję tym wszystkim, którzy wspierali moje działania przy tworzeniu parafii, organizowaniu duszpasterstwa na naszym osiedlu i budowie kaplicy. Wszystko to trwało 12 lat. Za wszelką dobroć – Bóg zapłać!

Mam nadzieję, że będziecie także wspierać mojego następcę.

23 CZERWCA 2019
12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza przygotowującym ołtarze i pomagającym przeprowadzeniu procesji.

Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

W ciągu tygodnia – aż do czwartku – codziennie o 19.00 Msza święta – a po niej procesja wokół kościoła z Litanią. Serdecznie zachęcamy do udziału i zarazem prosimy o pomoc w niesieniu krzyża i baldachimu, oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Zakończenie Oktawy w czwartek.

W Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W Piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 19.00, a po niej Litania. Z racji Uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

W Sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. W tym dniu Ks. Paweł obchodzi imieniny. Już dziś życzymy Mu wszelkiego błogosławieństwa i opieki św. Patrona – zwłaszcza, że w sobotę będzie już na urlopie.

W przyszłą niedzielę Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

Spotkanie Grupy Biblijnej będzie w najbliższy wtorek, po Mszy świętej. Kolejne – dopiero po wakacjach.

Kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII, którzy jeszcze nie zaliczyli rocznego przygotowania, mogą to zrobić jeszcze tylko w tym tygodniu.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Agatowej 18, z mieszkań od 1 do 55 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 29 czerwca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Agatowej 18, z mieszkań od 56 do 128.

I na koniec jeszcze jedna informacja:

Ks. Abp Marek Jędraszewski w dowód uznania zasług w utworzeniu parafii i wybudowania kaplicy z dniem 1 lipca b.r. mianował ks. proboszcza kanonika dra Grzegorz Łopatkę proboszczem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie, a na jego miejsce proboszczem mianował Ks. mgr Bogdana Sarniaka, dotychczasowego wikariusza w Skawinie, z zadaniem budowy kościoła.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i okazywali życzliwość.

Mam nadzieję, że będziecie także wspierać mojego następcę.

W związku z tą zmianą – kancelaria parafialna będzie czynna dopiero w lipcu.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

17 Lipca 2019