Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22. września 2019 r.

1. Dzisiaj z racji 22. dnia miesiąca w sanktuarium św. Jana Pawła II na „Białych Morzach” w Krakowie, o godz. 17.00 Msza święta z procesją światła.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

- w piątek - wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezbitera;

- w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

3. Spotkania przed bierzmowaniem w tym tygodniu: klasy VIII w środę, a I Liceum w czwartek po wieczornej Mszy świętej. Na rozmowę można przyjść od godz. 18.00 z uzupełnionym formularzem.

4. Dziękujemy osobom z ul. Malachitowej 8, klatki 5 – 8, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz.10, bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 10, klatki 1 - 4. Dziękujemy też za ułożenie kwiatów.

5. Wszystkich wiernych, a szczególnie czcicieli św. Ojca Pio gorąco zapraszamy na niezwykłe wydarzenie. 23 września w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach o godz. 17-tej oraz o 19-tej, odbędą się dwa specjalne seanse najnowszego biograficznego filmu: „Tajemnica Ojca Pio”. Na pokazach gościem specjalnym będzie hiszpański reżyser tego dzieła. Szczegółowe informacje o biletach na to wydarzenie znajdują się na plakacie na drzwiach kaplicy.

6. W sobotę 28. września odbędzie się X Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Rozpoczęcie o godz. 10.00 wspólną modlitwą, potem konferencja i Różaniec. O 12.00 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

7. Drodzy małżonkowie! Jeśli chcecie: wzmocnić Waszą relację, nauczyć się sposobów skutecznej komunikacji, poprawić kontakt z teściami i dziećmi, to Opactwo Cystersów w Mogile zaprasza na Kurs Małżeński. Zapisy do 30. września, rozpoczęcie 5. października o godz. 17.00 w Katakumbach. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kaplicą.

 
Drukuj

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15. września 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem  „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Będziemy się w nim modlić w intencji dzieci i młodzieży oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby zgodnie z wolą Bożą kształtowali serca  i umysły młodego pokolenia.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

- w środę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Na Mszę świętą o godz. 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz dzieci, którym tradycyjnie poświęcimy w tym dniu tornistry.

- w piątek - wspomnienie świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3. Dziękujemy ks. Pawłowi oraz parze narzeczonych, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 8, klatki 5 - 8. Dziękujemy też wczorajszym nowożeńcom za ufundowanie kwiatów do naszej kaplicy.

4. Jak już informowaliśmy, spotkanie dla RODZICÓW dzieci z klas III SP, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii świętej w naszej parafii, będzie jutro, po Mszy wieczornej w kaplicy.

5. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek 18.45. Schola będzie śpiewać w niedziele na Mszy św. o 11.00, na którą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

6. W piątek 20. września, Ojcowie Cystersi wraz z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zapraszają osoby chore i niepełnosprawne oraz ich opiekunów, na pielgrzymkę do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Mogile. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o 11.30 Msza święta i uczczenie relikwii Krzyża Świętego, a po zakończeniu tradycyjny posiłek.

 
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8. września 2019XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Narodzenia NMP. Odpust w Starym Bieżanowie. Łączymy się duchowo z uczestnikami Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

- w piątek wspomnienie św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę święto Podwyższenia Krzyża świętego. Ojcowie Cystersi zapraszają na uroczystości odpustowe w dniach od 14 do 21 września. Plakat umieszczony jest na drzwiach kaplicy.

3. Serdecznie dziękujemy siedmiu osobom z bloku przy ul. Malachitowej 13 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i ułożenie dekoracji z kwiatów - Bóg zapłać. W najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Malachitowej 8, klatki 1 - 4.

4. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od 18.00 do 18.30 i w sobotę godzinę wcześniej, tj. od 9.00 do 10.00.

5. Jak informowaliśmy, w tym tygodniu odbędą spotkania rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. I tak: we wtorek 10.09 - klasy I szkoły średniej, w środę 11.09 - klasy VIII, a w piątek 13.09 - klasy VII. Spotkania te będą w kaplicy po wieczornej Mszy świętej.

6. Już dziś informujemy, że spotkanie dla RODZICÓW dzieci z klas III SP, którzy chcą aby ich dziecko przystąpił do I Spowiedzi i Komunii świętej w naszej parafii, będzie w poniedziałek - 16.09, po Mszy wieczornej.

7. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych chłopców do służby ministranckiej, mogą być        z różnych klas nie tylko po I Komunii. Zachęcamy także rodziców, aby wsparli swoje synów w tej decyzji. Służba ministrancka to dobre miejsce do kształtowania nie tylko pobożności i wartości duchowych, ale także miejsce wzrostu w uczynności, punktualności, odpowiedzialności                         i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Spotkanie organizacyjne będzie miało miejsce w najbliższą sobotę o g. 10.00.

8. Także nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek 18.45.

9. Duszpasterstwo Przedsiębiorców TALENT zaprasza na otwarte spotkanie dla przedsiębiorców, które odbędzie się w czwartek 12 września w klasztorze Księży Sercanów, przy ul. Saskiej 2C. Na początek Msza święta o godz. 18.00.

10. Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza do Punktu Konsultacyjnego dla osób z problemem uzależnień oraz członków ich rodzin. Mieści się on przy ul. Rozrywki 1 oraz Rynku Podgórskim 4/2a. Więcej informacji w gablocie.

 
Drukuj

1 września 2019XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pozostańmy na chwilę spotkania z Panem Jezusem.

2. W tym tygodniu w liturgii:

- We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

- Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową, o 19.00 Msza święta, a po niej Litania do bł. Ks. Jerzego i ucałowanie relikwii.

- Pierwszy piątek - okazja do spowiedzi od godz. 18.00, o 19.00 Msza święta, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.

- Pierwsza sobota - odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.          
O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o 19.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

Po tej Mszy św. nasza schola spotka się, aby śpiewem uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich, do wspólnej modlitwy.

3. Także w sobotę na godz. 10.00, zapraszamy wszystkich ministrantów na kolejne spotkanie.

4. Serdecznie dziękujemy trzem rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 11 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę - Bóg zapłać. W najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Malachitowej 13. Dziękujemy też za ułożenie dekoracji z kwiatów. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę, jak również wpłacane na konto parafii.

5. Już dzisiaj informujemy o spotkaniach rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, które odbędą się w drugim tygodniu września. I tak: klasy I szkoły średniej we wtorek 10.09, klasy VIII w środę 11.09, a klasy VII w piątek 13.09. Spotkania te będą w kaplicy po wieczornej Mszy świętej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 26

Dzisiaj:

21 Września 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Mateusza
Apostoła
Ewangelisty
Do końca roku zostało 102 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś