Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

2. sierpnia 2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw, w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w tygodniu: w poniedziałek i środę 7.00, we wtorek, czwartek, piątek i sobota o g. 19.00. Adoracja w ciszy, pół godziny przed Mszami wieczornymi.

2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

- w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. Wyjście Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę - Msza św. na Wzgórzu Wawelskim o g. 7.00. Jest to także pierwszy czwartek sierpnia. U nas o g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową;

- w piątek, pierwszy miesiąca - okazja do spowiedzi od g. 18.00, o 19.00 Msza święta, poprzedzona Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

- w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

3. Od najbliższego czwartku do wtorku 11. sierpnia ks. Proboszcza, który idzie na pielgrzymkę, będzie zastępował ksiądz neoprezbiter. Zatem kancelaria w czwartek i sobotę nie będzie czynna. Sprawy pilne prosimy zgłaszać księdzu zastępcy.

4. Dziękujemy panom: Pawłowi i Rafałowi za skoszenie trawy wokół kaplicy. Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy - Bóg zapłać.

5. W najbliższą sobotę, 8. sierpnia zapraszamy do przygotowaniu naszej kaplicy jeszcze raz parafian z bloku przy ul. Malachitowej 5 oraz ul. Malachitowej 7. Sprzątanie rozpoczniemy o g. 10.

6. Dziękujemy za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Kwota 1060 zł, została przekazana na MIVA POLSKA, która zajmuje się zakupem środków transportu na misje.

7. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście (szczególnie za ofiarę na kwiaty).

 
Drukuj

26. lipca 2020

XVII Niedziela Zwykła

1. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw, w niedziele o godzinie: 8, 9.30, 11 i 19, w tygodniu: w poniedziałek i środę 7, we wtorek, czwartek, piątek i sobota o g. 19.  Adoracja w ciszy przed Mszami wieczornymi

2. Przy okazji wczorajszego wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, serdecznie zachęcamy kierowców i podróżujących do roztropnego korzystania ze środków komunikacji. Specjalna modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy świętej. Dziś przypada wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w środę wspomnienie św. Marty,
- w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
- w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego oraz I sobota miesiąca.

4. Z racji I soboty zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Matki Bożej, w sobotę o godzinnie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewne czuwanie, a o g. 19.00 Msza święta w intencjach wynagradzających.

5. Przyszła niedziela jest I miesiąca dlatego będziemy modlić się za zmarłych w ramach wypominków parafialnych. O g. 8.00 Msza w intencji nowych powołań kapłańskich zamówiona przez Różę Różańcową, po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom Annie i Teofilii za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy także za wszelkie ofiary i formy pomocy składane na rzecz naszej Parafii. W najbliższą sobotę zapraszamy do przygotowaniu kaplicy na niedzielę parafian z bloku przy ul. Malachitowej 5. Sprzątanie rozpoczynamy o g. 10. Dziękujemy serdecznie za włączenie się w akcję zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla misji.

7. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian: +Wiesława Mierzyńskiego i Czesława Lasotę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 
Drukuj

12. lipca 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Zachęcamy do skorzystania z prawa obywatelskiego i udziału w wyborach.

2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

3. W dni powszednie, kiedy są wieczorne Msze św., od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. W czwartek Różaniec prowadzony przez Różę.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy ochodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej);

- w piątek – III piątek miesiąca, szczególnie poświęcony Miłosierdziu Bożemu;

- w sobotę – wspomnienie dowolne św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

5. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie ona przeprowadzona we wtorek 21.07.2020 r. o g.13.00. Sprzęt będzie można składać od poniedziałku 20.07 na placu przed kaplicą. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień w naszej archidiecezji. Zostało zebranych 1280 zł, które przekażemy Caritasowi.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za kwiaty. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 18. lipca na g. 10.00, prosimy parafian z ul. Danalówka.

8. Dziękujemy paniom: Antoninie, Amelii i Marii z wnuczkami, które przyszły do sprzątania kaplicy z Oryza i ul. Złocieniowej (domy prywatne). Bóg zapłać za obecność.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

5. lipca 2020

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej.

2. Odpowiadając na apel naszego Metropolity, Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego po Mszy św. przed kaplicą, są zbierane ofiary do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień w naszej archidiecezji. Za każdą ofiarę dziękujemy – Bóg zapłać.

3. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie ma o 12.30 i 17.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

4. W dni powszednie, kiedy są wieczorne Msze św., od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, zakończona dziesiątką Różańca.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

-  w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

-  w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

6. Ks. Paweł serdecznie dziękuje za wszelkie życzenia, przede wszystkim za Msze św. zamówione w Jego intencji i wspólną modlitwę oraz za wszystkie podarunki i wspólne spędzenie czasu przy stole z okazji imienin.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom i rodzicom dzieci za kwiaty, a p. Katarzynie i p. Annie za ich ułożenie. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 11. lipca na g. 9.00, prosimy parafian z Oryza oraz ul. Złocieniowej 21, 34, 34a, 34e i 36.

8. Serdecznie dziękujemy panom: Pawłowi, Dariuszowi i Rafałowi za skoszenie trawy wokół kaplicy. Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy - Bóg zapłać.

9. Dziękujemy następującym osobom: Marlenie, Jarosławowi, Jakubowi, Monice i Krzysztofowi, którzy przyszli do sprzątania kaplicy z ul. Agatowej 25 i 27. Dostali na zadanie na zewnątrz i uporządkowali rabatki oraz wyczyścili płytki przed kaplicą. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 27

Dzisiaj:

12 Sierpnia 2020
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Joanny
Franciszki
de Chantal
zakonnicy
Do końca roku zostało 142 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś