Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

27. września 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po Mszy świętej o g. 11.00, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy III SP chcących przyjąć I Komunię świętą w naszej parafii. Natomiast o g. 15.00 w sali nad kaplicą spotkanie informacyjne dla małżeństw, które pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem i sobą nawzajem we wspólnocie Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.

2. W  liturgii tego tygodnia będziemy świętować:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- we wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła oraz pierwszy czwartek miesiąca, szczególny dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów oraz pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem od godz. 17.00. Różaniec o 17.30, potem Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie Msza św.;

- pierwszą sobotę. O g. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej.

4. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 30 IX, o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

5. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek o 18.30.

6. W czwartek rozpocznie się październik. Msze święte wieczorne będą odprawiane o g.18.00. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o g. 17.00 czyli ok. g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej.

7. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną. Również po Mszy świętej zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów. Przypominamy także o challene`u eucharystycznym w I piątek miesiąca.

8. Rozpoczęliśmy przygotowanie do przyjęcia I Spowiedzi i Komunii świętej (klasy III SP) oraz bierzmowania (klas VIII SP). Osoby, które chcą jeszcze dołączyć proszone są o kontakt z ks. Pawłem. W niedzielę 4 X na Mszy świętej o g. 11.00 dzieci z klasy III SP otrzymają różańce. Na nabożeństwa różańcowe dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i piątki.

9. Już dzisiaj zapraszamy dzieci z klasy IV SP wraz z Rodzicami na dziękczynienie po I Komunii świętej, w sobotę 10 X na g. 16.00.

10. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi i pani Alinie z bl. przy ul. Malachitowej 10, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 3 X od g. 10.00, prosimy parafian z bl. przy ul. Malachitowej 12.

11. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

20. września 2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Ojczyźnie obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

- w środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w nowej formule. Raz w miesiącu zapraszamy na Mszę św., po niej konferencja biblijna, natomiast w pozostałe wtorki miesiąca spotkania po Mszy św. w formie rozważania Słowa Bożego.

4. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 23 IX, o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

5. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek 17.30. Schola będzie śpiewać w niedziele na Mszy św. o 11.00, na którą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

6. Spotkanie młodzieży klasy VIII przygotowującej się w naszej parafii do bierzmowania odbędzie się w sobotę 26 IX o g. 17.00.

7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy III SP chcących w naszej parafii przyjąć I Komunię świętą, będzie w niedzielę 27 IX po Mszy św. o g. 11.00.

8. Nawiązując do II niedzieli Wielkiego Postu, podczas której swoje świadectwa dawały małżeństwa należące do wspólnoty Domowego Kościoła, zapraszamy małżeństwa zainteresowane tą formą pogłębienia duchowości małżeńskiej. Spotkanie tych rodzin odbędzie się w niedzielę 27 IX br. o g. 15.00 w sali nad kaplicą.

9. W sobotę 26 IX, odbędzie się XI Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Rozpoczęcie o g. 10.00. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

10. Serdecznie dziękujemy panu Bartoszowi z bl. przy ul. Malachitowej 10, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 26. września od g. 10.00, prosimy parafian z bl. przy ul. Malachitowej 10, klatki od 5 do 8.

11. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

13. września 2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Łączymy się duchowo z uczestnikami XXVIII Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej Ojczyźnie X Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłemBudujmy więzi”. Będziemy się w nim modlić w intencji dzieci i młodzieży oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby zgodnie z wolą Bożą kształtowali serca i umysły młodego pokolenia.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

- w środę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

- w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Na Mszę świętą o godz. 19.00 zapraszamy młodzież oraz dzieci klas pierwszych, którym tradycyjnie poświęcimy w tym dniu tornistry.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w nowej formule. Raz w miesiącu zapraszamy na Mszę św., po niej konferencja biblijna, natomiast w pozostałe wtorki miesiąca spotkania po Mszy św. w formie wspólnego rozważania Słowa Bożego.

4. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 16. września, o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

5. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek 17.30. Schola będzie śpiewać w niedziele na Mszy św. o 11.00, na którą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

6. Nawiązując do II niedzieli Wielkiego Postu, podczas której swoje świadectwa dawały małżeństwa należące do wspólnoty Domowego Kościoła, chcielibyśmy zaprosić małżeństwa zainteresowane tą formą pogłębienia duchowości małżeńskiej. Spotkanie tych rodzin odbędzie się w niedzielę 27. września br. o g. 15.00 w sali nad kaplicą.

7. Ojcowie Cystersi zapraszają do mogilskiego sanktuarium na doroczne uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach od 14 do 21 września. Szczegóły na plakacie umieszczonym na drzwiach kaplicy.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 8, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 19. września od g. 10.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 1 do 4.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

30. sierpnia 2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tygodniu adoracja w ciszy, pół godziny przed Mszami wieczornymi, w czwartek różaniec.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- We wtorek - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

- W środę - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

3. W sobotę 12. września odbędzie się XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie.

4. Jak słyszeliśmy w zaproszeniu, XXVIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się w niedzielę 13. września. Początek o g. 9.00 od kaplicy „U Piłata”.

5. Po pandemicznej przerwie wracamy do niedzielnych Mszy św. o g. 11.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Bardzo prosimy żeby dzieci, które wchodzą do kaplicy i uczestniczą w grupie w kazaniu miały maski. Dzieci będą zbierać pamiątkowe obrazki.

6. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w nowej formule. Raz w miesiącu zapraszamy na Mszę św., po niej konferencja biblijna, natomiast w pozostałe wtorki miesiąca spotkania po Mszy św. w formie wspólnego rozważania Słowa Bożego. We wszystkich spotkaniach będzie można także uczestniczyć za pomocą internetu. Trzeba tylko wcześniej zgłosić taki zamiar na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

7. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się w środę, 9. września, o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

8. Rodzinna Schola Złocieniowa zaprasza na próby w czwartki o g. 17.30,  również w sali nad kaplicą.

9. Zapraszamy chętnych chłopców do służby ministranckiej (nie tylko po I Komunii świętej). Spotkanie organizacyjne w piątek po wieczornej Mszy św. Warto pamiętać, że służba ministrancka to nie tylko posługa liturgiczna w czasie Mszy św., ale także element wychowaniu w wierze, wartościach chrześcijańskich, jak i budowanie właściwych relacji w środowisku rówieśniczym. Dlatego też jest to aktywność warta wsparcia ze strony rodziców, do czego serdecznie zachęcamy.

10. Przypominamy, że w  naszej kaplicy istnieje możliwość przyjmowania Komunii świętej bezglutenowej. O takim zamiarze prosimy poinformować w zakrystii przed Mszą św.

11. Serdecznie dziękujemy paniom: Katarzynie i Annie za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz ułożenie dekoracji kwiatowych. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 12. września od g. 10.00, prosimy parafian z całego bloku przy ul. Malachitowej 8.

12. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 32

Dzisiaj:

19 Stycznia 2021
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Józefa
Sebastiana
Pelczara
biskupa
Do końca roku zostało 347 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś