Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

12. lipca 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Zachęcamy do skorzystania z prawa obywatelskiego i udziału w wyborach.

2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

3. W dni powszednie, kiedy są wieczorne Msze św., od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. W czwartek Różaniec prowadzony przez Różę.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy ochodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej);

- w piątek – III piątek miesiąca, szczególnie poświęcony Miłosierdziu Bożemu;

- w sobotę – wspomnienie dowolne św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

5. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie ona przeprowadzona we wtorek 21.07.2020 r. o g.13.00. Sprzęt będzie można składać od poniedziałku 20.07 na placu przed kaplicą. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień w naszej archidiecezji. Zostało zebranych 1280 zł, które przekażemy Caritasowi.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za kwiaty. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 18. lipca na g. 10.00, prosimy parafian z ul. Danalówka.

8. Dziękujemy paniom: Antoninie, Amelii i Marii z wnuczkami, które przyszły do sprzątania kaplicy z Oryza i ul. Złocieniowej (domy prywatne). Bóg zapłać za obecność.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

28. czerwca 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ciągu tygodnia od 18.30 (oprócz środy) wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której (do wtorku) odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

2. Od środy będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. I tak: w niedzielę Msze św. będą o 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie będzie o 12.30 i 17.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o 7.00 będą w poniedziałek i środę, a wieczorem o 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dzień imienin naszego ks. Pawła. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona. W Jego intencji będziemy się modlić na Mszy św. wieczornej o g. 19.00, na którą serdecznie zapraszamy;

- I czwartek miesiąca. O g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;

- I piątek i święto św. Tomasza Apostoła. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o 19.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania, a potem Msza św.;

- I sobotę i święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Odwiedziny chorych od g. 8.30. Od g. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Matki Bożej, a 0 19.00 Msza św. wynagradzająca.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie w intencji powołań kapłańskich od Róży Różańcowej, a spotkanie z Różą po Mszy św. Przed Mszą o 8.00 i 9.30 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych.

5. Jutro zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkania grupy biblijnej w formie online. Odbędzie się ono o g. 20.30.

6. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 1 lipca br., o godz. 19.30 w sali nad kaplicą.

7. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Agatowej 23 i p. Katarzynie za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz rodzicom dzieci klas III za kwiaty. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 4. lipca na g. 9.00, prosimy parafian z ul. Agatowej 25 i 27.

8. Dziękujemy panu Danielowi z synami za zakup i posadzenie róż i krzewów wokół krzyża. Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

21. czerwca 2020

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czwartek zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy Panom noszącym krzyż i baldachim oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami.

2. Wczoraj w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski pobłogosławił 41 mężczyzn do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Wśród nich jest nasz parafianin, pan Wojciech, któremu życzymy wielu łask Bożych w tej posłudze. (Słowo Ks. Arcybiskupa).

3. W ciągu tygodnia od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w środę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

- w piątek – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

5. Do końca czerwca zapraszamy na spotkania grupy biblijnej w formie online. Odbywają się one w poniedziałki o g. 20.30. Bliższe szczegóły można znaleźć pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

6. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 24. czerwca br., o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

7. „Córki Boga” zapraszają na ostatnie spotkanie przed wakacjami w piątek, 26. czerwca, po Mszy św. wieczornej do sali nad kaplicą.

8. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Agatowej 18, mieszkania od 56 do 128 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i pozamiatanie kwiatów po procesji oktawy oraz rodzicom dzieci klas III za kwiaty do kaplicy. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 27.06 na g. 10.00, prosimy parafian z ul. Agatowej 23.

9. Dziękujemy panom Pawłowi i Dariuszowi za wykoszenie trawy wokół naszej kaplicy, natomiast Tomaszowi i Marcinowi za wywóz makulatury i tworzyw sztucznych. Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

14. czerwca 2020

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza przygotowującym poszczególne ołtarze i pomagającym w przeprowadzeniu procesji. Panom niosącym krzyż, świece, baldachim i nagłośnienie, ministrantom, dziewczynom niosącym relikwie oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami. Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 17.00.

2. W ciągu tygodnia od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której o g. 19.00 procesja Oktawy Bożego Ciała (do czwartku) wokół kaplicy z Litanią do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zachęcamy do udziału w procesji i zarazem prosimy o pomoc w niesieniu krzyża i baldachimu oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Zakończenie Oktawy w czwartek.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

- w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. rano o g. 7.00 i wieczorem o g. 19.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także trzeci piątek miesiąca i 19 dzień czerwca poświęcony naszemu patronowi, bł. ks. Jerzemu.

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Do końca czerwca zapraszamy na spotkania grupy biblijnej w formie online. Odbywają się one w poniedziałki o g. 20.30. Bliższe szczegóły można znaleźć pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

5. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie p.t. Poddaj się, do parafii św. Józefa na Podgórzu 17. czerwca br. O godz. 18.30 Msza św. i po niej spotkanie w Kamieniołomie z ks. Edwardem Stańkiem, cenionym rekolekcjonistom i autorem wielu książek. Więcej na plakacie w gablocie.

6. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 17. czerwca br., o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

7. W sobotę zapraszamy klasy VII na spotkania przed bierzmowaniem w formie online.

8. Dziękujemy trzem rodzinom z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz rodzicom dzieci klas III za kwiaty. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 20.06 na g. 9.00, prosimy parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 56 do 128.

9. Dziękujemy sześciu osobom, które w piątek posprzątały pomieszczenia nad zakrystią i kancelarią oraz posegregowały i poukładały materiały potrzebne do dekoracji kaplicy.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 32

Dzisiaj:

19 Stycznia 2021
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Józefa
Sebastiana
Pelczara
biskupa
Do końca roku zostało 347 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś