Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

7. czerwca 2020 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj przypada też wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników, których relikwii mamy w naszej parafii. Dzisiaj również w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. O g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w ramach nabożeństwa czerwcowego.

3. W dni powszednie nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 8.00 oraz od 18.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

- w piątek – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy;

- w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym, oprócz 12.30, której nie będzie. Tradycyjna procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o 11.00 i będzie szła następującą trasą. Z kaplicy ul. Agatową do pętli autobusowej, następnie ul. Mariana Domagały i ul. Henryka i Karola Czeczów do bloku nr 30. Mapka procesji z zaznaczonymi ołtarzami jest wywieszona w gablocie.

- 1 ołtarz przy ul. Agatowej, na wprost bloku Topazowa 8 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Agatowej 23, 25, 27, 33 i 35.

- 2 ołtarz obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Domagały 45, 45A i 45B.

- 3 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bramy wjazdowej na Malachitową – prosimy o przygotowanie parafian z ul. Malachitowej 5, 7, 9, 11 i 13.

- 4 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bloku nr 30 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Czeczów 24, 26, 28, 30 i 32.

W sprawie ołtarzy prosimy o kontakt w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Bardzo prosimy też o pomoc w przeprowadzeniu procesji zarówno w Boże Ciało jak i w czasie Oktawy: panów do baldachimu i nagłośnienia, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Na procesje warto zabrać modlitewniki z pieśniami, by móc włączyć się we wspólny śpiew. W przyszłą niedzielę procesja będzie o g. 18.30.

6. Do końca czerwca zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w formie online. Odbywają się one w poniedziałki o g. 20.30. Bliższe szczegóły można znaleźć pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

7. Po przerwie spowodowanej epidemią, serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 10.06 br., o godz. 19.30 w sali nad kaplicą.

8. Dziękujemy dwóm paniom z ul. Złocieniowej (z wyznaczonych bloków) za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za kwiaty. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 13.06 na g. 9.00, prosimy parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

31. maja 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj przypada też święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Od jutra rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego.

2. O g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny na zakończenie nabożeństw majowych.

3. Nie ma już ograniczeń co do ilości osób uczestniczących we Mszy św., więc serdecznie zapraszamy do naszej kaplicy. Obowiązuje nadal zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu.

4. W dni powszednie nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 8.00 oraz od 18.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

- w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

- w I czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O g. 18.30 Róża poprowadzi modlitwę różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

- I piątek - okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem od g. 18.00. O g. 19.00 Msza św. pierwszopiątkowa.

- I sobotę - odwiedziny chorych od g. 8.30. O g. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. We wtorek przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

7. Dziękujemy dwóm rodzinom z bloków 38, 38a i 38b przy ul. Złocieniowej za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 06.06 na g. 10.00 prosimy parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

8. Dziękujemy p. Ani z córkami za wyplewienie rabatki wzdłuż chodnika do naszej kaplicy, p. Danielowi za udostępnienie rzutnika i p. Leszkowi za zawieszenie obrazów. Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

24. maja 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypada też dzisiaj wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

2. O g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny.

3. Według najnowszego zarządzenia 1 osoba na 10 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy mogą uczestniczyć 24 osoby. Obowiązuje też zakrywanie ust i nosa oraz dwumetrowe odstępy.

4. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię Loretańską w ramach nabożeństwa majowego.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotujemy się do niej przez septennę odmawianą przed Mszą świętą.

7. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbywają się w formie online w poniedziałki o g. 20.30. Bliższe szczegóły można znaleźć na stronie FB lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

8. W piątek i sobotę dzieci z klasy III przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi. Uroczystość I Komunii świętej będą przeżywać indywidualnie lub w małych grupach w soboty w czerwcu i lipcu oraz pod koniec wakacji.

9. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Czeczów 32 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 30.05 na g. 9.00 prosimy parafian z bloków 38, 38a i 38b przy ul. Złocieniowej.

10. Dziękujemy p. Pawłowi za wykoszenie trawy wokół naszej kaplicy. Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

11. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

17. maja 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny.

2. Według najnowszego zarządzenia 1 osoba na 10 m2, od dzisiaj w Mszach św. w naszej kaplicy mogą uczestniczyć 24 osoby. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

3. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię Loretańską w ramach nabożeństwa majowego.

4. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Specjalne modlitwa będzie odmawiana rano po Mszy św., a wieczorem po litanii.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy ministrantów i kandydatów do służenia przy ołtarzu. Szczegóły u ks. Pawła.

6. Zapraszamy na spotkania online: grupy biblijnej w poniedziałek o g. 20.30; tym razem spróbujemy zmierzyć z tematem różnic w tłumaczeniach tekstów biblijnych, także tych używanych w czasie liturgii; oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o g. 20.00. Szczegóły pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

7. W piątek o g. 20.00 zapraszamy na spotkanie online Parafialną Radę Duszpasterską. Bliższe informacje będzie można znaleźć na stronie FB lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

8. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8 oraz dwóm paniom za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 23.05 na g. 10.00 prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 32.

9. Dziękujemy p. Danielowi z synem i p. Tomaszowi za wymianę oświetlenia na krzyżu oraz uporządkowanie rabatki przed nim. A panom Tomaszowi i Marcinowi za prace porządkowe przy naszej kaplicy. Za wszelką pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

Plan obchodów 100. lecia urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II:

17. maja 2020 r.  – WADOWICE:

godz. 10.30 - Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1;

godz. 13.00 - Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1.

18. maja 2020 r. – KRAKÓW:

godz. 17.00 - Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowana przez TVP 3;

godz. 18.05 - Koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów” emitowany w TVP 1;

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 32

Dzisiaj:

19 Stycznia 2021
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Józefa
Sebastiana
Pelczara
biskupa
Do końca roku zostało 347 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś