Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

10. maja 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj o g. 10.30 w Katedrze na Wawelu Msza św. ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji, transmitowana przez TVP 1. Nie ma natomiast tradycyjnej procesji na Skałkę.

2. Dzisiaj w  naszej kaplicy o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny.

3. Według zarządzenia 1 osoba na 15 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę i te osoby proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności.

5. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię Loretańską w ramach nabożeństwa majowego.

6. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;

- w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła;

- III piątek miesiąca – przed litanią odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia;

- w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski,

7. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, czytamy teksty trudne, zaskakujące albo wywołujące nasze wątpliwości. Spotkania odbywają się w formie online w poniedziałki o g. 20.30. Bliższe szczegóły można znaleźć na stronie FB lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

8. Spotkanie online ministrantów  kandydatów będzie w sobotę o g. 10. Bliższe szczegóły pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W nowej rzeczywistości ograniczeń epidemicznych zapraszamy już też ministrantów i kandydatów do służenia w kaplicy w tygodniu o g. 7.00 i 19.00 oraz w niedziele. Oczywiście pod warunkiem, że rodzice na to pozwalają i chłopców, którzy nie mają jeszcze 13 lat, ktoś z dorosłych przyprowadzi do kaplicy. Do pomocy w przeżywaniu Mszy św. zapraszamy ciągle także wszystkich uczestników, poprzez czytanie czytań mszalnych i wezwań modlitwy wiernych.

9. Dziękujemy p. Rafałowi za remont w mieszkaniu ks. Wikarego oraz p. Danielowi za prace porządkowe przy naszej kaplicy – Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu kaplicy w przyszłą sobotę, 16.05 na g. 10.00 jeszcze raz prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych komunijnych, na których była kolej,  będą sprzątać przed uroczystością.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

3. maja 2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która jest światowym Dniem Modlitw o Powołania i rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. Nabożeństwo majowe dzisiaj o g. 18.30.

2. Według zarządzenia 1 osoba na 15 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę i te osoby proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności.

3. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię loretańską w ramach nabożeństwa majowego i nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa;

- we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;

- w środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

- I czwartek miesiąca – różaniec o powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek– uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbywa się online. Więcej szczegółów u ks. Pawła, na stronie internetowej lub profilu facebook’owym.

6. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 30 z klatek od 1 do 4, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę 09.05 na g. 10.00 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8.

7. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

26. kwietnia 2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. Wykorzystajmy ten czas na indywidualne i rodzinne spotkanie ze Słowem Bożym.

2. Według zarządzenia 1 osoba na 15 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę i te osoby proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności.

3. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica będzie otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. W czwartek Różaniec.

4. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

5. W piątek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Jest to także I piątek maja. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od g. 18.00. W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa majowe odmówieniem Litanii loretańskiej na zakończenie adoracji przed Mszą św. Ks. Arcybiskup udzielił w naszej archidiecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, która została przeniesiona z niedzieli. Msze św. odprawimy o g. 8.00 i 9.30 oraz o 19.00. Od 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Nie będzie odwiedzin chorych.

7. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę 02.05 na g. 10.30 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 1 do 4.

8. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone do skarbonki, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

9. Z okazji Niedzieli Biblijnej przypominamy o zaproszeniu na spotkania grupy biblijnej, które odbywają się online. Więcej szczegółów można uzyskać u ks. Pawła, na stronie internetowej lub profilu facebook’owym. W zakrystii można zostawić także swój adres mailowy, pod którym skontaktujemy się z osobami chętnymi. Spotkania odbywają się w poniedziałki wieczorem.

10. Jak już informowaliśmy drogą mailową zainteresowane osoby, z powodu trwającej epidemii odwołana została uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Ze względu na niestabilną sytuację nie wyznaczono jeszcze nowego terminu. Prosimy, aby rodzice dzieci pierwszokomunijnych skontaktowali się osobiście w tym tygodniu z ks. Pawłem, czy to przy okazji Mszy św. wieczornej w dni powszednie czy w ciągu niedzieli w zakrystii czy też w czwartek lub sobotę w godzinach pracy kancelarii.

11. W związku z przedłużającą się epidemią i zamknięciem szkół prosimy także o mailowy kontakt uczniów klas 7 przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przygotowujemy się do wdrożenia propozycji spotkań online, a nie wszyscy uczestnicy pozostawili dane mailowe. Kontakt z ks. Pawłem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

12. Informujemy także, że formułę online przybierają także spotkania ministrantów i kandydatów naszej Parafii. Jeżeli któryś z ministrantów czy kandydatów nie podał jeszcze swojego adresu mailowego prosimy aby to zrobił.

 
Drukuj

19. kwietnia 2020

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Po każdej Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego i zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 76. Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o potrzebujących w naszych modlitwach i składanych ofiarach.

3. Od jutra w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 15 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

4. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica będzie otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. W czwartek Różaniec.

5. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

6. Od kwietnia do września kancelaria będzie czynna w czwartek od 18.00 do 18.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.

7. Dziękujemy dwóm rodzinom z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 1 do 4. za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę 25.04 na g. 10.00 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8.

8. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone do skarbonki, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 32

Dzisiaj:

19 Stycznia 2021
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Józefa
Sebastiana
Pelczara
biskupa
Do końca roku zostało 347 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś