Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

11 LISTOPADA 2018
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Świętujemy dziś setną rocznicę odzyskania niepodległości. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za Ojczyznę.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Jozafata

Wtorek – wspomnienie świętych pierwszych polskich męczenników

Sobota – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

Spotkanie z uczniami klas VII i VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę – czyli 17 listopada o 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogiego. Z tej okazji, jak czytaliśmy to w ubiegłą niedzielę w Liście Ks. Arcybiskupa, po Mszach będzie składka do puszek na ten cel.

Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Ojców Franciszkanów, którzy przybliżą nam postaci błogosławionych, polskich misjonarzy z Peru: O. Michała i O. Zbigniewa. Będzie można także uczcić relikwie tych współczesnych, polskich męczenników.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 40, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 17 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 42, z klatki 1 i 2.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty:
+ Maciej Miętka z ul. Danalówka i + Zofia Ryznerska z ul. Nefrytowej; polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

4 LISTOPADA 2018
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, za ofiary wpłacane na konto bankowe oraz za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek jako wsparcie dla Kościoła Prześladowanego – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za ofiary złożone na wypominki.

W tym tygodniu:

Piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego

Przypominamy, że Msze święte w ciągu tygodnia odprawiamy w poniedziałek, środę, piątek i sobotę rano o 7.00; a we wtorek i czwartek wieczorem o 19.00. W sobotę wieczorem o 19.00 – Msza święta niedzielna.

Przyszła niedziela to Narodowe Święto Niepodległości. Już w sobotę dla wszystkich mieszkańców dzielnicy odprawiona będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, rozpoczynająca obchody związane z tym świętem - w kościele Narodzenia NMP w Bieżanowie o godz. 10.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.

Kolejne spotkanie Grupy Biblijnej będzie w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy świętej.

Już dziś informujemy, że kolejne spotkanie z uczniami klas VII i VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania będzie w sobotę 17 listopada o 18.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 40, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 10 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 40, z klatki 3 i 4.

 
Drukuj

28 PAŹDZIERNIKA 2018
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy raz jeszcze za uczczenie w ubiegłą niedzielę naszego Patrona, za wspólną modlitwę w intencji naszej parafii i wszelką pomoc w przeprowadzeniu odpustowej procesji – Bóg zapłać!

Dziękuję też Ks. Pawłowi za wygłoszenie odpustowych kazań.

Dziś przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej, składką do puszek przed kościołem, wspieramy prześladowanych katolików w Pakistanie.

Ofiary na Wypominki można składać przed i po Mszy świętej w zakrystii.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy jeszcze tylko dziś o godz. 16.00 oraz w tygodniu do końca października - czyli do środy o 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Jest to święto obowiązkowe, a zatem Msze święte będą tak jak w niedziele.

Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zamarłych.

W tym dniu Msze święte z wypominkami za zmarłych o godz. 7.00, 17.00 i 19.00.

Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek pół godziny przed Mszą świętą.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych.

Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odpust zupełny ofiarowuje się tylko za zmarłych przeżywających czyściec. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust za zmarłych może zyskać także ten, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada i spełni powyższe warunki.

Modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci.

Sobota – odwiedziny chorych z racji I soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki (już nowe – tegoroczne) i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w piątek – czyli Dzień Zaduszny o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Opalowej 6 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 3 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 40, z klatki 1 i 2.

 
Drukuj

21 PAŹDZIERNIKA 2018
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
KU CZCI BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

 

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W czasie Nabożeństw Różańcowych modlić się będziemy za misjonarzy.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku po Mszach świętych, składką do puszek, wspierać będziemy katolików w Pakistanie.

Ofiary na Wypominki można składać przed i po Mszy świętej w zakrystii.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w ciągu tygodnia o 18.30, a w niedziele o 16.00 - bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

Spotkanie Grupy Biblijnej tym razem wyjątkowo w poniedziałek po Mszy świętej.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła na Odpust mieszkańcom ul. Opalowej 6, z klatki 1 i 2, oraz innym osobom – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 października na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 6, z klatki 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 26

Dzisiaj:

14 Lipca 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Henryka
cesarza
Do końca roku zostało 171 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś