Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

28 PAŹDZIERNIKA 2018
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy raz jeszcze za uczczenie w ubiegłą niedzielę naszego Patrona, za wspólną modlitwę w intencji naszej parafii i wszelką pomoc w przeprowadzeniu odpustowej procesji – Bóg zapłać!

Dziękuję też Ks. Pawłowi za wygłoszenie odpustowych kazań.

Dziś przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej, składką do puszek przed kościołem, wspieramy prześladowanych katolików w Pakistanie.

Ofiary na Wypominki można składać przed i po Mszy świętej w zakrystii.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy jeszcze tylko dziś o godz. 16.00 oraz w tygodniu do końca października - czyli do środy o 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Jest to święto obowiązkowe, a zatem Msze święte będą tak jak w niedziele.

Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zamarłych.

W tym dniu Msze święte z wypominkami za zmarłych o godz. 7.00, 17.00 i 19.00.

Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek pół godziny przed Mszą świętą.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych.

Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odpust zupełny ofiarowuje się tylko za zmarłych przeżywających czyściec. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust za zmarłych może zyskać także ten, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada i spełni powyższe warunki.

Modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci.

Sobota – odwiedziny chorych z racji I soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki (już nowe – tegoroczne) i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w piątek – czyli Dzień Zaduszny o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Opalowej 6 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 3 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 40, z klatki 1 i 2.

 
Drukuj

21 PAŹDZIERNIKA 2018
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
KU CZCI BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

 

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W czasie Nabożeństw Różańcowych modlić się będziemy za misjonarzy.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku po Mszach świętych, składką do puszek, wspierać będziemy katolików w Pakistanie.

Ofiary na Wypominki można składać przed i po Mszy świętej w zakrystii.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w ciągu tygodnia o 18.30, a w niedziele o 16.00 - bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

Spotkanie Grupy Biblijnej tym razem wyjątkowo w poniedziałek po Mszy świętej.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła na Odpust mieszkańcom ul. Opalowej 6, z klatki 1 i 2, oraz innym osobom – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 października na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 6, z klatki 3 i 4.

 
Drukuj

14 PAŹDZIERNIKA 2018
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski.

Po Mszy świętej przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu fundowane są stypendia dla utalentowanej młodzieży z biednych rodzin. Za wszelkie ofiary – Bóg zapłać!

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w ciągu tygodnia o 18.30, a w niedziele o 16.00 - bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa

Wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40 rocznica wyboru Ks. kard. Karola Wojtyły na papieża. Jak już słyszeliśmy, w czytanym dwa tygodnie temu Liście Ks. Arcybiskupa, główne uroczystości, związane z tą rocznicą, odbywają się w naszym krakowskim Sanktuarium Jana Pawła. Na stoliku prasowym przy wyjściu z kościoła są też ulotki z programem.

W związku z tymi uroczystościami nie będzie czynna w najbliższą sobotę – czyli 20 października - Kancelaria Parafialna.

Środa – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

Czwartek – Święto Św. Łukasza, ewangelisty

Do piątku trwa Nowenna do Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.

W Piątek – liturgiczne wspomnienie Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, patrona naszej parafii. W czasie Nabożeństwa Różańcowego odmówimy Litanię do naszego Patrona, zaś po mszy świętej będzie można ucałować jego relikwie.

Uroczystość Odpustowa będzie w niedzielę 21 października. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.30. Tradycyjnie gorąco prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji: Panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i Panie do niesienia relikwii.

Sobota – Uroczystość Św. Jana Kantego

Ofiary na Wypominki można składać przed i po Mszy świętej w zakrystii.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Opalowej 4, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 20 października na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 6, z klatki 1 i 2, a także inne chętne osoby, zwłaszcza jeśli ktoś nie mógł pomóc w wyznaczonym dla siebie terminie. Liczymy, że znajdzie się więcej osób do pomocy, aby dobrze przygotować nasz kościół do Uroczystości odpustowej.

 
Drukuj

7 PAŹDZIERNIKA 2018
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz za ofiary składane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w ciągu tygodnia o 18.30, a w niedziele o 16.00 - bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

We wtorek po Mszy świętej kolejne spotkanie Biblijne.

Od środy rozpoczynamy odprawianie Nowenny do Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Nowenna odprawiana będzie codziennie w ramach Nabożeństwa Różańcowego do 19 października, kiedy to przypada liturgiczne wspomnienie naszego Patrona. Uroczystość Odpustowa będzie w niedzielę 21 października.

Od przyszłej niedzieli można będzie składać ofiary na wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 siódemka dzieci przyjmie sakrament chrztu świętego.

Po Mszy świętej w przyszłą niedzielę będzie krótkie spotkanie z chłopcami, którzy chcieliby zostać ministrantami. Można się zapisać już od trzeciej klasy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Opalowej 4, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 13 października na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 4, z klatki 3 i 4.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Po Mszach świętych, jak co roku, będzie można do puszki przed kościołem złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli wsparcie na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 12 z 27

Dzisiaj:

7 Sierpnia 2020
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Edmunda
Bojanowskiego
Do końca roku zostało 147 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś