Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

30 WRZEŚNIA 2018
26 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Od jutra zaczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie: w ciągu tygodnia o 18.30, a w niedziele o 16.00 - bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Tak więc przez cały październik Msze święte w tygodniu będą tylko wieczorem.

Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Wtorek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

Czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

Jak zwykle w pierwszy czwartek o 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę, po nim Msza święta, a po Mszy ucałowanie Relikwii naszego Patrona.

Piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i pierwszy piątek miesiąca.

O 18.00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do adoracji, a także okazja do spowiedzi do 18.30.

Odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela – jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 7 i 8 będzie w sobotę 6 października o godz. 18.00. Przypominamy, że spotkanie z klasami 6. będzie dopiero po feriach zimowych.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Opalowej 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 6 października na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 4, z klatki 1 i 2.

 
Drukuj

23 WRZEŚNIA 2018
25 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Piątek – wspomnienie św. Wacława

Sobota – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Ksiądz Paweł zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Grupy Biblijnej w dniu 25 września – czyli w następny wtorek po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę tj. 30 września, na wszystkich Mszach świętych czciciele Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, poprzez słowo świadectwa przybliżą nam osobę i duchowe dziedzictwo Kapłana-męczennika. Po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płyty z oryginalnym nagraniem kazań ks. Jerzego.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30, będzie poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Malachitowej 12 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 29 września na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 2.

 
Drukuj

16 WRZEŚNIA 2018
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski a zwłaszcza uczącej się młodzieży.

W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00 dzieci z rodzicami, aby prosić o Boże bł. w nowym roku szkolnym. Prosimy też by dzieci przyszły ze swymi szkolnymi tornistrami - ponieważ będzie ich poświęcenie.

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników z Korei

Piątek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Dziś można jeszcze zapisać dzieci z klas III, na przygotowanie do przyjmowania I Komunii świętej w naszym kościele. Wręczenie różańców tym dzieciom planujemy na niedzielę 30 września na Mszy o 11.30.

Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. – będzie w sobotę 6 października o 18.00. Spotkanie z uczniami klas 6. będzie w połowie roku szkolnego (po feriach zimowych).

Ksiądz Paweł zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Grupy Biblijnej w dniu 25 września – czyli w następny wtorek po wieczornej Mszy świętej.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 22 września na godz. 10.00 bardzo prosimy wszystkich parafian z ul. Malachitowej 12. Bardzo prosimy poważnie i odpowiedzialnie traktować te prośbę, bo niestety jak dotąd mieszkańcy ul. Malachitowej bardzo słabo uczestniczyli w trosce o nasz kościół.

 
Drukuj

09 WRZEŚNIA 2018
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

Piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

 

W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 będzie pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie naszej scholi. Serdecznie zapraszamy także nowych śpiewających i grających.

W najbliższy czwartek – czyli 13 września odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 7 i 8. Tym razem zapraszamy tych uczniów na Mszę świętą o godz. 19.00.

Także w czwartek 13 września w przeddzień urodzin naszego Patrona błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, po wieczornej Mszy świętej Siostra zakonna, która pracowała w Warszawie razem z księdzem Jerzym, opowie nam o Jego życiu i pracy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu, by dowiedzieć się coś więcej o naszym Patronie!

Od przyszłej niedzieli zaczynamy odprawianie Mszy świętych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci, zwłaszcza uczniów szkoły podstawowej na godzinę 11.30.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Malachitowej 10, z klatek 5-8 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 września na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 12, z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 13 z 27

Dzisiaj:

7 Sierpnia 2020
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Edmunda
Bojanowskiego
Do końca roku zostało 147 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś