Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

10 CZERWCA 2018
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim pomagającym w przeprowadzaniu procesji w Oktawie Bożego Ciała – Bóg zapłać!

Do końca czerwca Litanię do Serca Pana Jezusa - w tygodniu odmawiamy po Mszy świętej, a w niedziele po Mszy o 16.30.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie bł. męczenników:

Piotra Dańkowskiego, kapłana i współbraci

Środa – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy

Czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala. W tym dniu o 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę, a po nim Msza święta.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła pewnej osobie – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 16 czerwca na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich parafian z ul. Malachitowej 5.

Zapraszamy serdecznie na Integracyjny Festyn Rodzinny na naszym osiedlu pod hasłem: "Tu będzie szkoła". Odbędzie się on 16 czerwca (czyli w najbliższą sobotę) w godzinach od 10:00 do 21:30 – na terenie Telefoniki! W programie bardzo wiele atrakcji – szczegóły na plakacie w gablocie.

 
Drukuj

3 CZERWCA 2018
9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza przygotowującym ołtarze i pomagającym przeprowadzeniu procesji.

Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

W ciągu tygodnia – aż do czwartku – codziennie o 19.00 Msza święta – a po niej procesja wokół kościoła z Litanią. Serdecznie zachęcam do udziału i zarazem proszę o pomoc w niesieniu krzyża, baldachimu i relikwii naszego Patrona, oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Zakończenie Oktawy w czwartek.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – jak zwykle o 18.30 Róża prowadzi Różaniec w intencji Ojczyzny. O 19.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, po niej procesja na zakończenie Oktawy.

W Piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 19.00, a po niej Litania. Z racji Uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Msza święta niedzielna o 19.00, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Półłanki (zwłaszcza z bloku 29) i z ul. Taborowej. – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 9 czerwca o godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Malachitowej 5 z klatek 1, 2 i 3.

 
Drukuj

27 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Nabożeństwo majowe - we wtorek i środę o godz. 18.30.

Czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w niedziele.  Po Mszy o 11.30 – tradycyjna Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie. Bardzo proszę wyznaczonych parafian o przygotowanie ołtarzy.

Plan procesji jest wywieszony w Gablocie.

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu procesji w Boże Ciało oraz w tygodniu - w czasie Oktawy: Panów do baldachimu i nagłośnienia (tu bardzo proszę, aby po Mszy zgłosili się w zakrystii panowie, którzy mogliby w tym pomóc), Panie do niesienia relikwii naszego Patrona, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach od I Komunii. Na procesje warto zabrać modlitewniki z pieśniami, by móc włączyć się w wspólny śpiew.

Po południu o 16.00 w Boże Ciało ostatnie już Nabożeństwo majowe, a bezpośrednio po nim Msza święta.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00. Msza św. o 19.00, a po niej procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Sobota – Odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o 9.00. Msza św. niedzielna o 19.00, a po niej procesja z litanią.

W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o 16.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w sobotę 2 czerwca o 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Danalówka – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 2 czerwca o godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Półłanki (zwłaszcza blok nr 29) i ul. Taborowej.

Komitet „My Złocień” organizuje dla mieszkańców osiedla festyn. Potrzebni są chętni do pomocy w jego przygotowanie i prowadzenie. Kto mógłby się włączyć do pomocy to zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę (2 czerwca)
o 10.00 do Pizzerii Bolzano.

 
Drukuj

20 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Nabożeństwo majowe jutro o 18.30, a po nim Msza święta. Dzieci I komunijne rozpoczynają jutro Biały Tydzień. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o 18.30, a w niedziele o 16.00. Msza święta wieczorna w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę będzie bezpośrednio po nabożeństwie majowym (czyli kilka minut przed 19.00).

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Trójcy. W tym dniu na Mszy o 11.30 -  dzieci z klas IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi będzie 23 maja o godz. 19.00.

Uroczystość Bożego Ciała wypada w tym roku już 31 maja. Trasa tradycyjnej procesji będzie jak trzy lata temu. A zatem wyruszymy z kościoła po Mszy o 11.30. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie.

Jak zwykle zwracam się z prośbą do mieszkańców parafii o przygotowanie ołtarzy:

1 ołtarz przy ul. Agatowej zaraz na pierwszym skrzyżowaniu za przedszkolem, na wprost bloku Topazowa 8 – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Półłanki i Danalówka

2 ołtarz obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

3 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bramy wjazdowej na Malachitową – proszę o przygotowanie parafian z ul. Malachitowej 5, 7, 9, 11 i 13.

4 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bloku nr 18 – proszę o przygotowanie wszystkich parafian mieszkających przy ul. Czeczów.

Spotkanie z przygotowującymi ołtarze będzie 26 maja (czyli w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej). Bardzo proszę, aby chętni do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zgromadzili się w miejscu gdzie ma być ołtarz, a ja tam dojadę, aby omówić szczegóły – po kolei, począwszy od I ołtarza, aż do IV.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci I Komunijnych. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo proszę parafian z ul. Danalówka.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 17 z 27

Dzisiaj:

7 Sierpnia 2020
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Edmunda
Bojanowskiego
Do końca roku zostało 147 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś