Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

15 KWIETNIA 2018
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Spotkanie dzieci i rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii świętej będzie w najbliższy wtorek (17 kwietnia) po wieczornej Mszy świętej. Stroje do I Komunii można już będzie odbierać od godz. 18.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Złocieniowej 29. 31, 33, 35 i 37 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 21 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania 1-37.

 
Drukuj

8 KWIETNIA 2018
NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 

Po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W związku z tym, że 25 marca wypadło w tym roku w Niedzielę Palmową, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia, przeniesione zostały na 9 kwietnia – czyli na jutro. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich obrońców życia w tym dniu na Mszę Św. do Bazyliki Mariackiej na godz. 18.30. Osoby, które chciałyby podjąć tzw. „duchową adopcję” w naszej parafii zapraszam we wtorek na godz. 19.00. Deklaracje „Duchowej Adopcji” są na stoliku przy wyjściu. Aby podjąć to dzieło, należy deklarację wypełnić i przynieść do zakrystii we wtorek przed rozpoczęciem Mszy świętej.

Już dziś informuję, że spotkanie dzieci i rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii świętej będzie we wtorek 17 kwietnia po wieczornej Mszy świętej. Stroje do I Komunii można już będzie odbierać od godz. 18.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 14 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Złocieniowej 29. 31, 33, 35 i 37.

 
Drukuj

1 KWIETNIA 2018
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WIELKANOC

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękuję też za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składam też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca – nie będzie jednak spowiedzi, bo była przed świętami. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 19.00, a po niej Litania i Akt oddania.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Każdej Mszy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Spotkanie z uczniami klas VII dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie w najbliższa sobotę – czyli 7 kwietnia o 19.30.

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 7 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b.

 
Drukuj

25 MARCA 2018
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ


Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś ostatnie już Gorzkie Żale - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Odwiedziny chorych z Komunią św. na Święta będą w środę o godz. 9.00.

Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

We wtorek była spowiedź przedświąteczna. Spowiadało 5. księży – ale nie mieli za bardzo kogo spowiadać – a szkoda. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko w Wielki Piątek rano od 7.00 do 8.00 – i tylko wtedy!

W tym tygodniu:

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 19.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do Północy.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 14.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

Wieczorem o godz. 20.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece. Po Mszy świętej w sobotę Procesja Rezurekcyjna. Bardzo proszę, aby wszyscy, którzy zwykle pomagają przy procesji, uczynili to także w tym dniu.

Proszę też wszystkich, którzy chcieliby czynnie się włączyć w obchody Triduum Paschalnego, np. przez Czytanie, aby zgłosili się w zakrystii i zadeklarowali pomoc.

Przyszła niedziela – to Wielkanoc. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień świąt – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia jest przeznaczona na UPJP2.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 30 marca - zapraszam wszystkich mieszkańców z bloku przy ul. Czeczów 28, oraz inne osoby, które chciałyby pomóc. Sprzątać będziemy wyjątkowo dopiero po poświęceniu pokarmów – czyli parę minut po 14.00. Wiem, że wiele osób wyjedzie na święta – dlatego wyznaczam cały blok i bardzo proszę, aby ci co zostają, przyszli do pomocy, aby w ciągu paru minut kościół przygotować na Wielkanoc.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Marszałek z ul. Nefrytowej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 19 z 27

Dzisiaj:

7 Sierpnia 2020
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Edmunda
Bojanowskiego
Do końca roku zostało 147 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś