Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

18 MARCA 2018
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne.

Jeszcze dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z krótka homilią o 19.00, a po Mszy Nauka rekolekcyjna.

Spowiedź będzie we wtorek od 17.00 do 19.00.

Droga Krzyżowa – jak zwykle w piątek o 18.30. Będzie trochę dłużej trwać, a prowadzić ją będzie nasza schola. Zaraz po Drodze Krzyżowej Msza święta.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie na zewnątrz kościoła pod krzyżem i procesja z palmami do kościoła będzie przed Mszą św. o 11.30. Na tej Mszy będzie śpiewać schola.

Odwiedziny chorych z Komunią św. na Święta będą 28 marca o godz. 9.00. W zakrystii można zgłaszać chorych, których trzeba odwiedzić.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 26 z klatek 1-4, oraz rodzinom bierzmowanych – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 24 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę pozostałych mieszkańców ul. Czeczów 26, którzy jeszcze nie sprzątali.

Komitet Mieszkańców na naszym osiedlu podjął inicjatywę starania się o budowę szkoły. Dziś po mszach świętych zbierają podpisy pod petycją do Urzędu Miasta, aby na naszym osiedlu powstała szkoła. Gorąco zachęcam aby przyłączyć się do tej akcji.

 
Drukuj

11 MARCA 2018
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

Droga Krzyżowa – jak zwykle w piątek o 18.30.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Na każdej Mszy będzie nauka rekolekcyjna. Spowiedź będzie we wtorek 20 marca od 17.00 do 19.00.

Szczegółowy Plan jest wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę - czyli 17 marca o godz. 16.00.

W związku z tym odbędą się próby, przygotowujące do tej uroczystości:
- 15 marca (czwartek) - 19.30

- 16 marca (piątek) - 17.00 do 18.30 - SPOWIEDŹ

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 22 i 24 – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 17 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 26 z klatek 1-4, a także te rodziny kandydatów do bierzmowania, które nie sprzątały w wyznaczonym dla nich terminie.

 
Drukuj

4 MARCA 2018
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszym kościele z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe, a także za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc polskim misjonarzom – Bóg zapłać!

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w sobotę.

Spotkanie z uczniami gimnazjum, którzy 17 marca przyjmować będą sakrament bierzmowania będzie w najbliższą sobotę (10 marca) po wieczornej Mszy świętej.

Dziękuję za posprzątanie kościoła pewnym niewyznaczonym osobom (z wyznaczonych mieszkańców ul. Czeczów 20 z klatek 5-8 – nie było nikogo! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 10 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 22 i 24.

 
Drukuj

25 LUTEGO 2018
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Dziś obchodzimy w Kościele Polskim Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, aby przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Po Mszy świętej będzie przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”. Natomiast ofiary składane w czasie Wielkiego Postu do puszek w kościele przy wyjściu będą przeznaczone na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Bożego grobu.

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

W tym tygodniu:

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę za Ojczyznę przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości – zgodnie z prośbą Ks. Arcybiskupa Metropolity. Będziemy ją odprawiać w każdy pierwszy czwartek miesiąca, aż do listopada. Tak więc o godz. 18.30 Różaniec w intencji Ojczyzny - prowadzony przez Różę Różańcową, po nim Modlitwy za Ojczyznę i „Boże coś Polskę...”. O 19.00 Msza święta, a po niej Litania do naszego Patrona i ucałowanie Relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00. O 18.30 Droga Krzyżowa, a po Drodze Krzyżowej Msza święta.

Sobota – odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela - to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii, jak zwykle w 5 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 18 marca.

Od przyszłej niedzieli będą już baranki wielkanocne z Caritasu.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 20 z klatek 1-4, oraz innym osobom – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 3 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 20 z klatki 5, 6, 7 i 8.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Kazimierz Tenderys z ul Nefrytowej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 20 z 27

Dzisiaj:

7 Sierpnia 2020
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Edmunda
Bojanowskiego
Do końca roku zostało 147 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś