Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

24 GRUDNIA 2016
4 NIEDZIELA ADWENTU


Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego nie będzie Mszy św. o 16.30. Gorąco zachęcam, aby w tym dniu zachować nasze religijne i staropolskie zwyczaje. Niech w czasie Wigilijnej Wieczerzy nie zabraknie łamania opłatkiem, składania życzeń, a zwłaszcza wspólnej modlitwy przed jedzeniem i śpiewu kolęd.

Pasterka jak zwykle o północy – będzie odprawiona za wszystkich ofiarodawców naszego kościoła, a składka z Pasterki jak co roku przeznaczona jest na fundusz ratowania życia dzieci nienarodzonych SOS.

Bardzo serdecznie dziękuję za podejmowane w Adwencie uczynki miłosierdzia, zwłaszcza za złożone ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – czyli za świece Caritas i za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła za opłatki – Bóg zapłać!

Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Wtorek - Drugi Dzień Świąt – Święto Świętego Szczepana. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym, a składka z tego dnia jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji czytany będzie List rektora.

Środa – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

Czwartek – Święto Św. Młodzianków, męczenników z Betlejem

Przyszła Niedziela – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
To ostatni dzień roku kalendarzowego. Na Mszach świętych podsumujemy kończący się  rok kalendarzowy.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 7 – Bóg zapłać!
O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 30 grudnia na godz. 9.30, bardzo proszę wszystkich mieszkańców ul. Topazowej 8, z klatek 1-4.

W czasie kolędy, a więc od najbliższej soboty aż do 3 lutego, sprzątanie kościoła zaczynamy o 9.30, a Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w soboty od 9.30 do 10.30.

Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską – czyli tradycyjną Kolędę. Plan jest wywieszony w Gablocie oraz umieszczony  na stronie internetowej naszej parafii, a na najbliższe dni wygląda następująco:

27 grudnia – środa –    17.00 – ul. Nefrytowa 1, później Nefrytowa od 3 do 25

28 grudnia – czwartek - 16.00 – Półłanki 6, 13a i 30; Taborowa;

19.30 - Półłanki 15, 17 i 19 (Oryza)

29 grudnia – piątek -   17.00 – Półłanki 72, 56, 52 i 48; Półłanki blok 29;

Złocieniowa 21, 34, 34a, 34e, 36

30 grudnia – sobota -   11.00 – ul. Malachitowa 12

1 stycznia – poniedziałek - 17.30 – ul. Danalówka (od końca w stronę ul. Półłanki)

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności mieszkaniec naszej parafii + Krzysztof Pitala z ul. Topazowej 6. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

17 GRUDNIA 2017
3 NIEDZIELA ADWENTU


To już ostatnia niedziela przed Świętami – za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w przyszłą niedzielę będą tylko do południa – czyli o 8.00, 10.00 i 11.30. Pasterka jak zwykle o Północy.

Roraty dla dzieci będą w tym tygodniu już tylko we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

Spowiedź przedświąteczna będzie w naszym kościele w środę od godz. 17.30 do 19.30. Bardzo proszę o skorzystanie ze spowiedzi w tym dniu, spowiadać będzie 5-ciu księży. Później już nie będzie okazji aby się wyspowiadać, bo będę spowiadać w tych parafiach, z których księża przyjadą do nas na spowiedź.

W zakrystii można jeszcze nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W gablocie wywieszony jest Plan Kolędy, czyli Wizyty duszpasterskiej; jest też na stronie internetowej naszej parafii.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Nefrytowej 1 i 3-25 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 23 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę wszystkich mieszkańców ul. Topazowej 7.

 
Drukuj

10 GRUDNIA 2017
2 NIEDZIELA ADWENTU


Dzisiaj po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać!

Roraty dla dzieci są we wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci do udziału z lampionami.

W zakrystii można nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

W gablocie wywieszony jest już Plan Kolędy, czyli Wizyty duszpasterskiej; jest też na stronie internetowej naszej parafii.

ziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6, z klatek 5-7 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 16 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Nefrytowej 1 i 3-25.

 
Drukuj

3 GRUDNIA 2017
1 NIEDZIELA ADWENTU


Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię – czyli na Święta Bożego Narodzenia. Czas ten przypomina nam także o powtórnym przyjściu Jezusa, na końcu świata. Przez ten czas nie ubiera się ołtarza kwiatami, a zapalane w kolejne niedziele, świece w wieńcu adwentowym przypominają nam o zbliżających się świętach. Przez cały Adwent odprawiamy Roraty, czyli Msze ku czci Matki Bożej. Podobnie jak w roku ubiegłym Roraty dla dzieci będą we wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci do udziału już w najbliższy wtorek z lampionami.

W związku z czytanym dziś Listem – Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedziele.

 

W tym tygodniu:

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będą 2 Msze św. w naszym kościele: rano o 7.00 i wieczorem o 19.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post.

W przyszłą niedzielę Druga Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

W przyszłą niedzielę na Mszy 11.30 będą uroczyste chrzty, będą też w Święto Św. Szczepana – 26 grudnia.

W zakrystii można nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Przy tej okazji informuję, że nikt w imieniu parafii nie roznosi opłatków po mieszkaniach. Gdyby ktoś taki się pojawił i zbierał ofiary w imieniu parafii – to jest oszustem.

Zebranie rodziców dzieci pierwszo komunijnych będzie w czwartek 7 grudnia o 19.30.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6, z klatek 1-4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 9 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 6, z klatki 5, 6 i 7.

 
«pierwszapoprzednia21222324252627następnaostatnia»

Strona 23 z 27

Dzisiaj:

12 Sierpnia 2020
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Joanny
Franciszki
de Chantal
zakonnicy
Do końca roku zostało 142 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś